Odpowiedni czas na zmianę projektu witryny

Dziś przybliżę Ci odpowiedź na pytanie: kiedy jest odpowiedni czas na zmianę projektu witryny?

Jeśli prowadzisz stronę internetową, jak często zastanawiasz się, czy jest to właściwy moment na to, aby zmienić układ całej witryny? Moim zdaniem powinieneś zadawać sobie to pytanie co najmniej raz w miesiącu.

Oto kilka punktów do rozważenia:

  1. Czy myślisz o przeprojektowaniu tylko przez wzgląd na samą konieczność częstych zmian? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest pozytywna, nie nadszedł jeszcze właściwy czas na zmiany. Pamiętaj, że projekt Twojej strony został przyjęty do konkretnego zastosowania. Jeśli nie jesteś pewien, czy dokonać zmiany na swojej witrynie, przypomnij sobie jaki był konkretny cel obecnego projektu.
  1. Z drugiej strony, jeśli witryna ma ten sam szablon stron internetowych od 1990 roku, być może nadszedł czas, aby dokonać zmian. Ostatnią rzeczą do której chciałbyś dopuścić na Twojej witrynie jest utrata użytkowników, którzy opuszczają witrynę bez przyjrzenia się zawartości tylko dlatego, że projekt jest staroświecki. Nie możesz pozwolić sobie na utratę odwiedzających!
  1. Przeprojektowanie strony internetowej jest jak wykonywanie operacji plastycznej. Twoja strona traci swą pierwotną tożsamość (na lepsze lub gorsze) i regularnie ją odwiedzający, mogą nie rozpoznawać nowego projektu na pierwszy rzut oka. Ryzyko utraty ich tylko dlatego, że myśleli, iż otworzyli błędny adres może Cię drogo kosztować. Dlatego bardzo ważne jest, aby zachować elementy charakterystyczne ze starego układu. Powinno to być logo witryny, ten sam styl tekstu lub tytuł witryny.

By się upewnić, że nadszedł czas na zmiany, umieścić ankietę na swojej stronie, aby inni użytkownicy mogli się wypowiedzieć.

Jeśli uważają, że jest to niezbędne dla Twojej strony internetowej – pozwól im zadecydować co warto zachować a co zmienić.

W następnym poście poruszę temat: Określ grupę docelową.

Jeśli to o czym piszę uważasz za interesujące, chciałbyś coś dodać – umieść swój komentarz poniżej.

Pozdrawiam Cię

Marek Zadęcki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s