Dlaczego należy zatrudnić projektanta stron internetowych?

Już na wstępie pragnę wyjaśnić, że pod pojęciem projektanta stron internetowych należy rozumieć zarówno agencję reklamową jak i webmastera posiadającego własną firmę.

Wielu właścicieli firm online nie zarabia żadnych pieniędzy.

Muszą zrobić wszystko sami – tj. przygotowanie produktu, rozwój strategii marketingowej i faktyczne zbudowanie strony internetowej.

Jak wiadomo prowadzenie działalności gospodarczej wymaga czasu, bynajmniej nie jest to łatwy proces.

Praktycznie jeśli Twoja firma handlowa nie posiada strony internetowej, a konkurencja tak, Twoje zyski będą nieporównywalnie małe. Musisz sobie również zdawać sprawę z tego, że proste „domowe” strony internetowe mogą nie wystarczyć na pokrycie wszystkich wymagań Twoich klientów.

Co możesz zrobić, by nie poświęcać całych dni na rozwój i ciągłe udoskonalanie swojej strony firmowej?

Na początku swej drogi do zbudowania niezależności finansowej z pewnością będziesz całkiem sceptyczny, jeśli chodzi o rozdawanie pieniędzy w zamian za coś, co mógłbyś zrobić samemu. Uwierz mi jednak, że istnieje wiele obiektywnych przesłanek do zatrudniania projektanta stron internetowych, który dokończy Twój projekt.

Kiedy zatrudniasz webmastera, aby wykonywał swoją pracę dla Ciebie, nie tylko przekazujesz „brudną robotę” komuś innemu. W rzeczywistości, płacąc niewielkie pieniądze, pozwalasz projektantowi martwić się o trochę irytujące Cię sprawy (np. optymalizacja strony pod kątem wyszukiwania).

Ty w tym czasie możesz być bardziej skoncentrowany i mieć więcej czasu na rzeczywistą strategię biznesową.

Z drugiej strony, projektanci podnajmują specjalistów więc są dobrzy w tym co robią.

Przez outsourcing projektowania stron internetowych specjalistom, nie musisz się martwić, gdy występują problemy, ponieważ zawsze można je naprawić i co więcej firma zrobi to dla Ciebie o wiele szybciej niż prawdopodobnie byłbyś w stanie zrobić to samodzielnie.

Dodatkowo, w ramach uzgodnionego wynagrodzenia, zaproponowane rozwiązania z pewnością okażą się o wiele bardziej profesjonalne niż te, które sam wymyślisz, ponieważ projektanci robili to dłużej niż Ty. W końcu to ich zawód więc muszą być dobrzy!

Zlecając wykonanie strony, witryny czy serwisu internetowego „na zewnątrz” zyskujesz czas na dostosowanie swoich działań i skupienie się na rozwoju własnej firmy.

Faktycznie inwestujesz pieniądze aby więcej zarobić.

Może Ci się wydawać to zbyt drogim rozwiązaniem, szczególnie na początku, ale w dłuższej perspektywie czasu – z pewnością przyniesie wymierne korzyści.

W następnym poście poruszę temat: Dlaczego należy użyć szablonów graficznych?

Jeśli to o czym piszę uważasz za interesujące, chciałbyś coś dodać – umieść swój komentarz poniżej.

Pozdrawiam Cię

Marek Zadęcki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s