Dość manipulacji hipermarketów – cz. V.

Powiedzmy stanowcze DOŚĆ manipulacji hipermarketów, KONIEC hipokryzji

Dziś jeszcze postanowiłem ujawnić piąty czynnik, który jest nagminnie stosowany przez hipermarkety. Za jego pomocą układający towar sprzedawcy są w stanie dosłownie zmusić nas do zakupu produktów, którymi normalnie byśmy się nie zainteresowali.

Czynnik piąty: POMIESZANIE RÓŻNYCH TOWARÓW.

Czy kiedykolwiek zauważyliście, jak wiele rodzajów zup wystawionych jest w dziale zup w hipermarketu? Znajdziecie tam ze 100 odmian. Przy tylu różnych smakach, można przypuszczać, że sklepy układają je alfabetycznie, aby ułatwić nam znalezienie tej, której poszukujemy. Ale sklepy świadomie mieszają na półkach różne odmiany zup. Dlaczego? Po to, by klienci musieli szukać na całej półce zupy po którą przyszli. W międzyczasie zauważą inne rodzaje zup, o istnieniu których wcześniej nawet nie słyszeli. W ten sposób puszka zupy Fiesta Nacho z serem ląduje w koszyku obok rosołu z makaronem, po który przyszliśmy. Pewną odmianą opisanego sposobu jest codzienne zmienianie ułożenia towarów pierwszej potrzeby (tj. chleb, masło, sery, wędliny, jajka, mąka itp). Zmusza się w ten sposób klientów do dłuższego pozostania w sklepie. Zawsze podczas poszukiwania towaru, po który przyszliśmy – „po drodze” – wrzucimy coś co nam w danej chwili nie jest potrzebne.

Oczywiście ten element można bardzo łatwo wyeliminować rezygnując z zakupów w sklepie stacjonarnym. Ja coraz częściej zamawiam towar przez internet.

Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy – przekaż link do niego swoim znajomym. Możesz również (będzie to mile widziane) zostawić komentarz.

Pozdrawiam

Marek Zadęcki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s