Dość manipulacji hipermarketów – cz. VI

Powiedzmy DOŚĆ manipulacji hipermarketów, KONIEC hipokryzji

Mam nadzieję, że ujawniając kolejny czynnik niepotrzebnego wydawania pieniędzy sprowokuję Was do umieszczenia komentarzy. Tym razem nie podam rozwiązania jak unikać tego sposobu manipulacji (mam nadzieję, że podpowiecie)

 

Szósty czynnik: UCISZENIE KAS FISKALNYCH

Czy masz wystarczająco dużo lat, aby pamiętać czasy, w których kasy w sklepie miały zwyczaj hałaśliwie ogłaszać podliczenie twojej należności: „Cza-a-czing!”

Ja doskonale pamiętam czasy, gdy w użyciu były stare, „klekocące” kasy fiskalne. Zawsze podczas płacenia miałem wrażenie, że (dosłownie) za chwilę coś wybuchnie… Pamiętałem również ile pieniędzy wydałem i następnym razem wydawałem mniej.

Dziś już tego nie usłyszysz, ponieważ stare, głośne kasy zostały zastąpione przez nowe, prawie bezdźwięczne, które wydają z siebie szum zamiast brzęczenia. Uciszenie kas i wprowadzenie kart kredytowych, dzięki którym kupujesz dzisiaj, a płacisz później, złagodziły ból związany z wydawaniem pieniędzy, co dla sklepu oznacza większe obroty przypadające na jednego klienta (a dla klientów oznacza większe długi).

Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy – przekaż link do niego swoim znajomym. Możesz również (będzie to mile widziane) zostawić komentarz.

Pozdrawiam

Marek Zadęcki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s